راش پالت تولیدی پالت پلاستیکی در تهران

بهترین تولیدی پالت پلاستیکی در تهران کجاست؟
اکتبر 13, 2021
خرید پالت چوبی ارزان
خرید پالت چوبی ارزان را کجا انجام دهیم؟
ژانویه 5, 2022
تولیدی پالت پلاستیکی در تهران

اگر به دنبال بهترین تولیدی پالت پلاستیکی در تهران هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از محصولات راش پالت می باشد.

در مطالب قبلی شما را با تولیدی پالت پلاستیکی در تهران اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص خدمات و محصولات راش پالت اطلاعات بیشتری به دست آورید.

دلیلی وجود دارد که شرکت‌ها از پالت‌های چوبی به پالت‌های پلاستیکی روی می‌آورند. پالت های پلاستیکی تکامل بعدی در سکوهای حمل و نقل سطح بار واحد هستند. شرکت‌هایی که پالت‌های پلاستیکی را به‌عنوان پلت ‌فرم اصلی حمل و نقل خود انتخاب کرده‌اند، به لطف بسیاری از مزایای قابل اندازه‌گیری پلاستیک، هزینه کل کسب ‌و کار (TCOB) خود را کاهش داده و پایداری زنجیره تامین خود را افزایش داده‌اند.

هر نوع پالت پلاستیکی نقاط قوت خاص خود را داراست که با صنعتی که در آن قرار است کار کند سازگار است. برخی از انواع پالت ها همچنین دارای نقاط ضعف خاصی هستند که آنها را برای استفاده در خارج از صنعت یا منطقه ای که برای آن طراحی شده اند نامناسب می کند. انتخاب پالت پلاستیکی مناسب برای کسب و کار شما، کارایی زنجیره تامین را افزایش می دهد که می تواند TCOB شما را کاهش دهد و کسب و کار شما را دوستدار محیط زیست کند.

تولیدی پالت پلاستیکی در تهران

بهترین تولیدی پالت پلاستیکی در تهران از چه نوع پلاستیکی برای ساخت پالت استفاده می کند؟

نوع پلاستیکی که یک پالت از آن ساخته شده است، بر نحوه استفاده، تعداد دفعات استفاده مجدد از آن و اینکه آیا می توان آن را به لحاظ اقتصادی بازیافت کرد، تأثیر می گذارد. قبل از انتخاب پالت های پلاستیکی که شرکت شما بارها و بارها از آن استفاده می کند، مهم است که برخی از حقایق اساسی در مورد پلاستیک را درک کنید.

پلاستیک در واقع یک اصطلاح رایج برای یک پلیمر مصنوعی است که از رشته‌های تکراری مولکول‌های کوچکتر به نام مونومر تشکیل شده است که به هم پیوند می‌خورند تا رشته‌های مولکولی بلندی را تشکیل دهند. پلیمرهای مورد استفاده برای ساخت پالت های پلاستیکی مصنوعی هستند و به دو دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

ترموست

این پلاستیک‌ها را می‌توان یک ‌بار ذوب کرد و پس از سرد شدن، به‌طور دائم به فرم تبدیل می‌شوند. اگر دوباره گرم شوند نمی توانند نرم شوند. مزیت پلاستیک های ترموست این است که نقطه اشتعال آن ها بسیار بالاست و در نتیجه خطر آتش سوزی بسیار پایینی دارند. با این حال، این ویژگی به این معنی است که آنها را نمی توان به راحتی بازیافت کرد و در برخی موارد ممکن است اصلا قابل بازیافت نباشد.

ترموپلاستیک ها

پلاستیک های این دسته همیشه هنگام گرم شدن نرم می شوند و دوباره جامد می شوند. ترموپلاستیک ها را می توان چندین بار بازیافت کرد. در نتیجه، حتی اگر یک پالت ترموپلاستیک آسیب شدیدی ببیند، به محل دفن زباله ختم نمی شود. این پالت‌ها را می‌توان مستقیماً در پالت‌های جدید برای قابلیت استفاده مجدد بازیافت کرد.

از بین دو نوع پلاستیکی که می توان برای ساخت پالت استفاده کرد، ترموپلاستیک ها ترجیح داده می شوند و بسیار رایج ترند. سهولت بازیافت آن ها تامین مواد را برای استفاده مجدد تضمین می کند و به شرکت ها کمک می کند تا یک حلقه بسته پایدار یا زنجیره تامین دایره ای ایجاد کنند. سه نوع رایج ترموپلاستیک مورد استفاده در ساخت پالت های پلاستیکی عبارتند از:

پلی وینیل کلراید (PVC)

پی وی سی یکی از محبوب ترین ترموپلاستیک های جهان است. بسیار متراکم، بسیار سخت و دارای استحکام کششی عالی است. همچنین بسیار قابل تغییر است. افزودن مواد شیمیایی مختلف به مخلوط، خواص آن را تغییر می‌دهد و در صورت نیاز آن را سفت یا انعطاف ‌پذیر می‌کند. اگرچه این تغییر بازیافت را به یک چالش تبدیل می کند. PVC همچنین در دماهای پایین ترد می شود، بنابراین پالت های پلاستیکی ساخته شده از این ماده برای استفاده در زنجیره سرد نامناسب هستند. PVC در ساخت و ساز، کاربردهای خانگی (پرده های دوش اغلب از PVC ساخته می شوند) و در صنعت مراقبت های بهداشتی استفاده می شود.

اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)

ABS که برای ایجاد همه چیز از سپر ماشین گرفته تا درپوش صفحه کلید گرفته تا بلوک های LEGO استفاده می شود، به دلیل وزنش قوی است. کاربردهای بسیار متنوعی از جمله پالت ها دارد. ABS دارای اشکالی است که مستعد آسیب نور است و همچنین در هنگام سوختن خطرناک است. همچنین برای تماس با مواد غذایی بی خطر است. در حالی که ABS از نظر فنی قابل بازیافت است، به تجهیزات بازیافت تخصصی نیاز دارد که گسترده نیست، بنابراین اغلب به محل دفن زباله ختم می شود.

پلی اتیلن (PE):

این پلاستیک محبوب ترین در جهان است و برای ساخت کیسه های خرید، بطری آب و اسباب بازی استفاده می شود. یکی از ساده ترین پلاستیک های موجود است و خواص آن به چگالی آن بستگی دارد. پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) برای کیسه های پلاستیکی و لوله های آزمایشگاهی استفاده می شود. پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) همه چیز را از ظرف های شیر گرفته تا پالت های پلاستیکی با استحکام صنعتی می سازد.

پلی اتیلن محکم است، در دماهای بالا تا پایین پایدار است و چگالی های مختلف آن را می توان با هم بازیافت کرد تا به راحتی محصولات جدید مفیدی ایجاد کند. HDPE به دلیل استحکام، پایداری در تمام دماها و قابلیت بازیافت واقعی ماده ترجیحی برای پالت‌های با کیفیت بالا مانند پالت iGPS است.

مسئله دیگر برای پالت های پلاستیکی PVC و ABS آسیب پذیری آنها در برابر تغییر شکل توسط حلال های رایج است. ABS با قرار گرفتن در معرض محصولات غذایی رایج مانند اسید سیتریک و شیر، تخریب شدیدی را نشان می دهد و در صورت قرار گرفتن در معرض حلال های صنعتی رایج مانند استون، تخریب شدید را نشان می دهد. PVC

آسیب پذیری های کمتری دارد اما می تواند با قرار گرفتن در معرض استون نیز تخریب شود. واکنش پذیری این دو پلاستیک و پتانسیل شسته شدن شیمیایی و تخریب فیزیکی در مواجهه با مواد معمول، آنها را برای استفاده به عنوان پالت های پلاستیکی در صنایع غذایی و سایر صنایع حساس نامناسب می کند.

در مقایسه، پلاستیک های پلی اتیلن طیف وسیعی از سازگاری با حلال ها را دارند و انتخاب ارجح برای استفاده به عنوان بسته بندی پلاستیکی برای مواد غذایی هستند. HDPE همچنین دارای قدرت برای مصارف صنعتی سنگین است. از بین سه نوع ترموپلاستیک که می توان برای ساخت پالت پلاستیکی در تهران استفاده کرد، HDPE بسیار متنوع ترین گزینه است. هنگامی که از HDPE برای ساخت پالت پلاستیکی در تهران در اندازه استاندارد استفاده می شود، نتیجه یک پالت است که تقریباً در هر صنعتی بدون مشکل قابل استفاده است.

پالت پلاستیکی در چه اندازه هایی تولید می شود؟

همانطور که در کشورهای مختلف به زبان های مختلف صحبت می شود، برخی از اندازه های پالت فقط در کشورها یا صنایع خاصی استفاده می شود. این بدان معناست که انتقال بار پالت محصول از یک مرحله از زنجیره تامین به مرحله دیگر، یا از یک کشور به کشور دیگر، همیشه ساده نیست. تفاوت در بسته بندی محصول ممکن است به این معنی باشد که محصولات به طور موثر روی یک پالت قرار نمی گیرند و روش های مختلف حمل و نقل ممکن است به این معنی باشد که پالت ها به راحتی در محفظه قرار نمی گیرند، که می تواند منجر به هدر رفتن فضا و آسیب محصول شود.

به منظور اطمینان از یکنواختی بین پالت ها، انجمن های تجاری محلی اندازه ها و مشخصات را استاندارد کردند. بعداً شش مورد از این استانداردهای ملی به عنوان مشخصات بین المللی توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) پذیرفته شده است. شش مورد کامل، اندازه‌گیری‌های آن‌ها در واحدهای متریک و مرسوم آمریکایی، و منطقه استفاده آن‌ها را می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

  • پالت CBA: در آمریکای شمالی، استانداردهای پالت ابتدا توسط انجمن تولیدکنندگان مواد غذایی (GMA) تنظیم شد، که اکنون به انجمن برندهای مصرف کننده (CBA) تغییر نام داده است. CBA بر روی یک پالت 48×40 اینچی به عنوان استاندارد برای صنعت های مختلف مستقر شد. این پالت‌های با مشخصات GMA به متداول ‌ترین پالت مورد استفاده در آمریکای شمالی در بسیاری از صنایع تبدیل شدند. (توجه: GMA در سال 2020 به انجمن برندهای مصرف کننده تغییر نام داد)
  • پالت استاندارد استرالیایی (ASP): ASP پس از جنگ جهانی دوم از پالت های به جا مانده توسط ارتش ایالات متحده که کاملاً مربع نیز بودند، تکامل یافت. اندازه آن از 48×48 اینچ اولیه به 1165×1165 میلی‌متر (میلی‌متر) کوچک‌تر تغییر یافت تا کار با پالت‌ها آسان‌تر شود و بعداً استرالیا کانتینر راه‌آهن تخصصی RACE را برای قرار دادن دو پالت ASP در کنار هم توسعه داد. این اندازه پالت علیرغم اینکه خاص استرالیاست و تجارت بین المللی را پیچیده می کند، حفظ شده است.
  • پالت آسیایی: این پالت پس از جنگ جهانی دوم در ژاپن و کره و کمی بعد در چین مورد استفاده قرار گرفت. صنایع استرالیایی محصولات خود را برای تجارت بین المللی به این پالت ها منتقل می کنند.

در 1100×1100 میلی متر، آنها با سیستم های قفسه بندی پالت در اروپا و آمریکای شمالی ناسازگار هستند و در حال از دست دادن سهم خود نسبت به پالت یورو نوع یک در منطقه برای تجارت بین المللی هستند.

  • پالت یورو: پالت یورو 800×1200 میلی متر اصلی در سال 1968 استاندارد شد و در واقع قبل از بدنه ای است که اکنون مسئول استانداردسازی و صدور مجوز است.

اندازه کوچکتر آن در مقایسه با سایر استانداردهای پالت، آن را قادر می سازد تا از طریق بازشوهای استاندارد درب جا شود.

با این حال، به خوبی در کانتینرهای حمل و نقل استاندارد ISO نمی گنجد و افزایش تجارت جهانی فراتر از اروپا به کاهش استفاده از آن کمک کرده است. با این حال، با سیستم های قفسه بندی پالت آمریکای شمالی سازگار است.

1200×1000 (یورو 2): پالت اروپایی نوع دو – از مجموع شش اندازه استاندارد پالت اروپایی که توسط انجمن پالت اروپایی تنظیم شده است – معادل پالت GMA آمریکای شمالی است و تا حد زیادی با سیستم های قفسه بندی پالت آمریکای شمالی سازگار است.

بین المللی 1067: پالت 1067×1067 میلی متر کمی عجیب است. علیرغم اندازه متریک آن، منشا آن ارتش ایالات متحده است و در اصل برای حمل موثر مهمات طراحی شده بود.

همچنین با سیستم های قفسه بندی آمریکای شمالی و اروپا ناسازگار است و در کانتینرهای حمل و نقل ISO مناسب نیست. با وجود این مسائل، هنوز هم در آسیا، آمریکا و اروپا در صنایع رنگ و مخابرات کاربرد زیادی دارد.

این شش اندازه پالت استاندارد شده برای تجارت بین‌المللی قابل اجرا هستند، اما فقط تا حدی مشخص.

در حالی که همه این انواع پالت را می توان با تجهیزات جابجایی مواد مانند لیفتراک و ظروف حمل و نقل استاندارد ISO – حداقل تا حدی – استفاده کرد، همه آنها با سیستم های ذخیره سازی منطقه ای سازگار نیستند.

سیستم های قفسه بندی پالت در اروپا و آمریکای شمالی برای نگهداری پالت هایی با عرض تقریبی 1200 میلی متر طراحی شده اند.

پالت هایی با ابعاد کوتاه تر به سادگی بین ریل های قفسه قرار می گیرند. پالت های مربعی ASP، آسیایی و بین المللی 1067 برای سیستم های قفسه بندی آمریکای شمالی و اروپایی بسیار کوچک هستند، اما همچنان به عنوان استانداردهای بین المللی برای تجارت شناخته می شوند.

پالت های پلاستیکی به سنگ بنای مدیریت زنجیره تامین سبز پایدار (GSCM) تبدیل شده اند. کارایی، دوام و مقرون به صرفه بودن آن‌ها باعث شده است که از طرف محیط‌بانان، توزیع‌کنندگان و اقتصاددانان حمایت شود.

امروزه پالت های پلاستیکی توسط صدها شرکت در سراسر جهان تولید می شود. برخلاف پالت های چوبی، پالت های پلاستیکی طیف وسیعی از سبک ها، اندازه ها و ویژگی ها را ارائه می دهند.

برای کمک به خرید بهترین پالت‌های پلاستیکی برای کسب ‌و کارتان، راهنمای خرید نهایی پالت‌های پلاستیکی در اینجا آمده است.

پالت ‌ها اغلب به‌ عنوان پالت ‌های «قالب دار» یا «سازگار با قفسه» شناخته می‌شوند. وجود اسکید رانر به جای پا، پالت‌های قفسه‌ای را قادر می‌سازد تا عرض قفسه‌ها و قفسه‌های ذخیره ‌سازی صنعتی را بپوشانند.

به طور طبیعی، پالت‌های قفسه‌ ای را نیز می‌ توان روی زمین قرار داد یا مستقیماً روی زمین قرار داد.

پالت ‌های قفسه‌ ای در میان قوی ‌ترین گزینه‌ های موجود در بازار هستند، اما این استحکام معمولاً با وزن اضافی و هزینه‌های مواد همراه است.

آنها برای ذخیره سازی قفسه ای ضروری هستند و برای انبارها، فروشگاه های خرده فروشی و ذخیره سازی عمومی محصولات ایده آل هستند.

این پالت‌ها که با پایه‌های مقعر و فنجانی طراحی شده‌اند، وقتی خالی هستند در داخل یکدیگر لانه می‌کنند. این تودرتو کارایی فضایی باورنکردنی را فراهم می کند، که می تواند در هزینه حمل و نقل برگشت و ذخیره سازی صرفه جویی کند.

در حالی که یک پالت چوبی سنتی ممکن است به بیش از شش اینچ فضای عمودی نیاز داشته باشد، یک پالت تودرتو معمولاً زمانی که در داخل پالت دیگری تودرتو است کمتر از یک اینچ نیاز دارد. این بدان معناست که در حالی که یک دوجین پالت چوبی ممکن است تا 6 فوت فضای عمودی را هدر دهد، همان فضا را می توان با بیش از 60 پالت تودرتو پر کرد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات بهترین تولیدی پالت پلاستیکی در تهران با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۹۲۹۹۵۹ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

با ما در تماس باشید