ایمنی کار با پالت چوبی چگونه است؟

قیمت پالت چوبی روسی
قیمت پالت چوبی روسی چقدر است؟
مارس 9, 2022
خرید پالت چوبی در سال 1401
ژوئن 3, 2022
پالت چوبی

برای کار با پالت چوبی لازم است تا در مورد ایمنی و نحوه کار با آن ها اطلاعات کافی را به دست آورید.

در مطالب قبلی شما را با قیمت پالت چوبی روسی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص کار با پالت های چوبی به دست آورید.

پالت ها یکی از اساسی ترین ابزارها در زنجیره تامین جهانی هستند. آنها همچنین می توانند خطرناک باشند اگر مراقب نباشید. پالت های مورد استفاده در عملیات زنجیره تامین می تواند منجر به آسیب هایی مانند زخم های عمیق، مچ پا، شکستگی و … می شود.

اگر برای یک هدف غیر قابل قبول استفاده شود، مانند یک بلند کردن و بالا بردن افراد، نتیجه می تواند غم انگیز باشد.

پالت

در زمان کار با پالت چوبی به چه نکاتی توجه کنیم؟

هرگز از پالت ها برای بالا بردن افراد استفاده نکنید

پس از دریافت و یادگیری آموزش های لازم، تنها استفاده از سیستم عامل های تأیید شده، مهندسی شده را برای این منظور استفاده کنید. یک پالت هرگز نباید به عنوان آسانسور افراد استفاده شود. پالت ها ممکن است طراحی شده اند تا 2،800 پوند یا بیشتر نگه داشته شوند، اما این برای بارهای یکنواخت توزیع شده است، نه برای بارهای دیگر مانند کارگران.

  • هرگز پالت های خالی را در لبه قرار ندهید

پالت های خالی ایستاده در انتهای ناپایدار هستند و می توانند باعث آسیب شوند اگر نوک آن ها روی پا بیافتد می تواند باعث آسیب شود.

  • از لوازم شخصی ایمنی در زمان کار استفاده کنید.

هنگام کار با پالت ها، استفاده از دستکش ها توصیه می شود و همچنین کفش های ایمنی برای جلوگیری از آسیب، بسیار مهم است تا اگر پالت ها روی پایتان افتادند آسیب کمتری ببینید.

  • از پالت آسیب دیده یا کم کیفیت استفاده نکنید

اگر پالت ها آسیب دیده باشند، نامناسب برای کار هستند نباید دیگر از آن ها استفاده کنید. پالت های آسیب دیده برای تعمیر یا بازیافت را کنار بگذارید. این نوع پالت ها برای بار های سنگین بسیار خطرناکند.

همیشه قبل از استفاده پالت را تمیز کنید

پالت های شکسته شده و آسیب دیده می تواند موجب لیز خوردن افراد و آسیب ها و خطرات جدی شود. همچنین پالت های کثیف و آلوده نیز می تواند موجب چنین خطراتی شود.

اگر روی پالت می ایستید بسیار مراقب باشید و تمرینات لازم را انجام دهید.

کارگرانی که با پالت ها کار می کنند لازم است تا آموزش های لازم را ببینند و بدانند که چطور در زمان شکستن پالت ها بهترین عکس العمل را نشان دهند.

از قلاب برای دسترسی به پشت پالت استفاده کنید. با استفاده از قلاب های مخصوص می توانید پالت را برگردانید و دو طرف پالت را در زمان استفاده به تعادل برسانید.

در زمان ایستادن بین پالت ها مراقب باشید. زمانی که پالت ها در کنار یکدیگر قرار دارند کارگران باید مراقب باشند تا تعادل آن ها بهم نخورد و بتوانند به خوبی از بین پالت ها عبور کنند.

  • مدیریت حوادث در بلند کردن پالت ها به صورت دستی

پالت ها در ابعاد و وزن های بسیار متنوعی تولید می شوند. این نوع پالت ها از 30 پوند تا 70 پوند مختلف هستند. پالت های سبک این فرصت را برای کارگران به وجود می آورد تا بتوانند به تنهایی آن ها را جا به جا و بلند کنند و کار ها را سریع تر انجام دهند.

می توان با استفاده از بالابر های مخصوص نیز پالت ها را بلند و جا به جا کرد. اگر پالت مورد نظر شما سنگین باشد بهتر است تا با استفاده از لیفتراک های مخصوص آن ها را جا به جا کنید.

ساخت پالت چوبی

در حالی که صدها نوع چوب مورد استفاده در ساخت پالت چوبی وجود دارد، همه را می توان به دو گروه تقسیم کرد:

  • هارد وود و سافت وود

چوب های سخت مانند ماهون، افرا، بلوط و گردو نمونه های کلاسیک از چوب های باستانی هستند که اغلب در زمان های گذشته برای ساخت مبلمان و بوازم منزل استفاده می شدند.

با این حال، سافت وود مانند کاج، داگلاس فیر، صنوبر و سرخدار استفاده می شود در بسیاری از برنامه های کاربردی، با کاج به طور گسترده ای رشد کرده و از چوب استفاده می شود و اغلب در پالت چوبی استفاده می گردد.

در حالی که پالت ها را می توان از انواع چوب های مختلف ساخته شده، ترکیب آنها اغلب به کشور مبدأ آنها بستگی دارد. این عامل به این دلیل است که پالت ها نمونه ای از یک بخش و از یک سیستم عرضه بسیار بزرگتر هستند.

سازندگان پالت به دنبال یک چوب هستند که نه تنها برای هدف مناسب هستند، بلکه به راحتی در دسترس هستند. هنگامی که عرضه چوب بالا و به راحتی در دسترس است، زنجیره تامین برای ساخت پالت ها سازگار است و مهمتر از همه قیمت محصول خام ارزان است.

کاج اغلب در پالت استفاده می شود، زیرا این یک محصول تمیز است که می تواند کوره خشک شود بدون اینکه باعث آسیب شود. این باعث می شود آن را مناسب برای حمل و نقل و انبار کردن محصولات مواد غذایی و داروسازی باشند.

همانطور که چوب بلوط در طیف وسیعی از محصولات دیگر استفاده می شود، برای ساخت پال های چوبی نیز مناسب هستند. همانطور که بلوط محکم تر از کاج می باشد، تخته های نازک تر می توانند برای رسیدن به همان سطح قدرت برش داده شوند.

پالت چوبی چطور ساخته می شود؟

زیبایی پالت های چوبی راهی است که آنها را برای تولید ساختاری استفاده می کند که قادر به تسهیل کار با پالت چوبی  هستند.

سطح بالای پالت روی آن کالاها قرار می گیرند شامل تخته های بالای سطح است و طول آنها عرض پالت را تشکیل می دهد.

این تخته های بالایی روی تخته های استرینگر قرار می گیرند ، که در زاویه ای مناسب برای آنها قرار دارند.

به طور معمول سه نوار بر روی یک پالت چوبی وجود خواهد داشت و طول این تخته های استرینگر است که طول پالت را مشخص می کند.

شکاف بین هر تخته به عنوان فاصله عرشه شناخته می شود.

اگرچه انواع مختلفی از پالت های چوبی وجود دارد که در اندازه ها و پیکربندی های مختلفی وجود دارد ، دو دسته اصلی گسترده وجود دارد که همه پالت ها به ناچار در آن قرار می گیرند:

  • پالت های استرینگر

به اصطلاح طراحی پالت استرینگر پس از سه یا چند قطعه موازی الوار به نام Stringers که قاب را تشکیل می دهند نامگذاری شده است.

تخته های بالای صفحه سپس به این رشته های موازی وصل می شوند تا ساختار پالت چوبی آشنا را ایجاد کنند.

دو تنظیم مشترک از طراحی پالت استرینگر وجود دارد که تعداد گزینه های ورود لیفتراک موجود را ذکر می کند:

پالت دو طرفه و پالت چهار طرفه استرینگر.

دو طرفه پیش فرض تمام پالت های استرینگر است ، اما می توان شکافی را به آنها تبدیل کرد که آنها را به چهار راه تبدیل می کند که امکان ورود به لیفتراک از چهار طرف را فراهم می کند.

یک راه استرینگر چهار طرفه نباید با یک پالت بلوکی اشتباه گرفته شود که می تواند به عنوان یک پالت چهار طرفه نیز شناخته شود.

یکی دیگر از عواملی که باید از آن آگاه باشید این است که پالت های دو طرفه یا استرینگر به گونه ای طراحی شده اند که توسط تخته های آنها برداشته شوند.

چگونه پالت های چوبی ساخته می شود

تمام پالت ها از  چوب مرکز درخت ساخته شده اند. اما ، از آنجا که الوار مورد استفاده برای تهیه پالت ، ترکیبی از گونه های چوب سخت یا چوب نرم است ، تولید کنندگان پالت معمولاً نمی توانند نوع چوب را مشخص کنند. با این حال ، دو گونه چوب وجود دارد که به نسبت بالا در مخلوط های چوب استفاده شده برای تولید پالت استفاده می شود. اینها کاج بلوط و جنوبی زرد (یا SYP برای کوتاه) هستند.

بلوط به دلیل استحکام و در دسترس بودن گسترده استفاده می شود. غالباً مازاد باقیمانده بلوط از بازارهایی مانند مسکن یا ساخت مبلمان وجود دارد که سپس در تولید پالت استفاده می شود. از آنجا که این چوب سخت با چگالی بالا محسوب می شود، بلوط برای پالت هایی که باید بارهای سنگین تر کالاهای شکننده را حمل کنند ، ایده آل است.

کاج نیز معمولاً در پالت ها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا چوب های نرم تمایل به وزن بیشتری نسبت به چوب های سخت دارند و به این محصول نسبت به وزن بالایی می دهد. چوب نرم نیز خشک می شود و این به جلوگیری از آلودگی قارچ ها ، قالب ها یا سایر آفات کمک می کند. به همین دلیل ، پالت های تولید شده با مخلوط حاوی SYP برای صنایعی مانند داروهای دارویی یا مواد غذایی و نوشیدنی ایده آل هستند که در آن نظافت پالت مهم است.

روند ساخت پالت

پالت ها از کارخانه های محلی به طول مناسب برش داده می شوند، درون تخته ها برش داده می شوند و در تخته های عرشه و اندازه مناسب برای هر نوع پالت مورد نیاز هستند. در مرحله بعد، شکافها را می توان به رشته های برش داد تا ورود 4 راه با لیفتراک یا ورود 2 راه با جک های پالت امکان پذیر باشد.

اگر پالت برای حمل و نقل بین المللی یا در کاربردهای بهداشتی استفاده شود، ممکن است چوب قبل از مونتاژ تصحیح شود.

سرانجام، وقت آن است که قطعات را کنار هم قرار دهیم. این کار را می توان با دسته های  پنوماتیک و استپلرها (برای سفارشات کوچک از نظر معمولی کمتر از 200 واحد) یا به طور معمول توسط دستگاه های خودکار که می توانند در کنار هم میخ شوند و پالت ها را در حجم زیاد تولید کنند، انجام داد.

طیف گسترده ای از ماشین آلات در بازار وجود دارد، از جمله تخته های تخته تخلیه رباتیک و اره هایی برای کمک به حداکثر رساندن تولید و کارآیی است.

این یک فرصت عالی برای شبکه سازی و یادگیری در مورد پیشرفت های اتوماسیون مؤثر بر بسته بندی چوب است.

برای خرید پالت چوبی با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۹۲۹۹۵۹ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

با ما در تماس باشید